Beyonce si-a recapatat rapid silueta dupa nastere, insa acum ii pare rau ca s-a supus la un asemenea chin. Cantareata a luat 25 de kilograme in timpul sarcinii, pe care le-a dat jos cu multa miscare si renuntand la mancarurile sale preferate.
"Nu am avut mult timp la dispozitie ca sa slabesc, pentru ca numai la 3 luni de la nastere aveam programat un concert. Lucru pe care n-o sa-l mai fac niciodata", a spus Beyonce pentru revista Shape. Beyonce a marturisit ca depune mult efort pentru a se mentine in forma. "Nu sunt o persoana slaba de la natura. Muncesc din greu ca sa ma mentin in forma", a spus artista. Vedeta a reusit sa slabeasca cu ajutorul dansului, care s-a dovedit un exercitiu cardio extrem de eficient. Insa 80% din grasimea acumulata in timpul sarcinii a eliminat-o prin dieta.
